Najnowszy

Bezpłatne szkolenia dla jednostek non profit

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za ud

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla jednostek non profit

admin 05.06.2018

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć stowarzyszenia niedochodowe organizują często sensowne projekty i zatrudniają do nich pełnych energii działaczy, to brak im eksperckiego warsztatu z zakresu kierowania organizacją i zadaniami. A na kursy czy studia podyplomowe najczęściej nie posiadają odpowiedniego budżetu.

Trenerzy z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na nieodpłatne warsztaty z wybranych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy chętni do samorozwoju  mogą złożyć podanie o wsparcie pisząc na adres [email protected] 

Rejestrować się mogą formalnie zarejestrowane jednostki, jak również pojedynczy działacze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednakże beneficjenci muszą zapewnić miejsce realizacji szkolenia – np. zaprzyjaźniony hotel czy okoliczny dom kultury. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w stowarzyszeniach i fundacjach

przywództwo w zespole wolontariuszy – rola i zadania lidera

współpraca i efektywność grupy

rozwiązywanie problemów społecznych

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

prowadzenie prezentacji i przemówień

planowanie zadań 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie zgłaszać można w dowolnym czasie. Jednak szkoleniowcy nie obiecują pomocy szkoleniowej wszystkim chętnym. Decyduje ilość dostępnych w danym okresie miejsc oraz jakość aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – komentuje Dorota Owczarska, pomysłodawca akcji. – Liczymy na to, że prowadzone przez wolontariuszy akcje będą stały na coraz wyższym poziomie, nawet w poczatkujących organizacjach. W takich miejscach szkolenia i podpowiadanie dobrych praktyk są często potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Chcemy choć spróbować trochę ten stan zmienić.  Tagi: